Aktualności

Specjalne oferty dla firm

42 komentarze

Potrzebujesz przeszkolić swój zespół, a może nowo zatrudniona osoba wymaga nowych kwalifikacji?

Problemy przedsiębiorców nie są nam obce, dlatego od zawsze dbamy o solidne szkolenia o możliwie szybkim terminie realizacji.

Doceniamy zaufanie, podejmując długotrwałą współpracę  zyskujesz lepsze warunki.

Specjalne ofert już dla grup od 5 osób

Szkolenia organizujemy w ośrodku jak również na terenie Twojej firmy

Zamów szkolenie dla firmy dopasujemy termin i miejsce do Twoich potrzeb.

Pomoce w formie e-learningu dla kursantów.

  • Kursy dla kierowców zawodowych

    Kwalifikacje wstępne
    Szkolenia okresowe
    Kursy ADR

  • Kursy dla operatorów

    Wózków widłowych
    Ładowarek
    Podestów ruchomych
    HDS

  • Badania psychologiczne

    Posiadamy własną pracownię

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych szkoleń? Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami
AdministratorSpecjalne oferty dla firm
read more

Wiosenne promocje dla motocyklistów

Brak komentarzy

Planujesz zrobić prawko na motocykl?

Zapisując się na kategorię A do końca marca dostajesz od nas:

PODSTAWIENIE MOTOCYKLA NA EGZAMIN

Lekka yamaha mt-07 rocznik 2018 czeka na Ciebie.
Lżejsza niż word-owskie XJ6, oszczędzi Ci nerwowości związanej z przesiadką na inny motocykl.

A ponadto dla wszystkich kategorii motocyklowych: AM, A1, A2, A

30 min żywiołowej jazdy na Pitbike-ach

Pozory mylą jazda na pitach ma więcej wspólnego z dużym moto, niż Ci się wydaje.
Jazda na pitach poza świetną zabawą, pozwoli Ci potrenować technikę jazdy.
Odwiedź nas na torze Eskapady i sprawdź sam.
Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne.
tel. 605 782 224

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych szkoleń? Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami
AdministratorWiosenne promocje dla motocyklistów
read more

Bonus do szkolenia okresowego w 2019 r.

Brak komentarzy

Postanowiliśmy zadbać o reputację krokodyli.

Ten wyżej został oswojony i ma dla Ciebie prezent.

Kończą Ci się uprawnienia w 2019 roku?

Zapisz się na „Szkolenie okresowe” w naszym ośrodku, a otrzymasz do wyboru voucher na:

Rozszerzenie uprawnień

50 zł rabatu na wybrany kurs

Do realizacji w trakcie roku od zakończenia szkolenia
  • Kurs ADR

    Podstawowy lub cysterna

  • Wózki jezdniowe podnośnikowe

    Prowadzimy również szkolenia 1 WJO na wózki ze zmiennym wysięgiem.

  • Kurs HDS

    Zostań operatorem dźwigów przenośnych.

Lub odpoczynek podczas spływu kajakowego

Voucher na spływ kajakowy Prosną, pozwoli Ci się rozerwać i odprężyć przed kolejnymi trasami.

Voucher obejmuje

wypożyczenie kajaka dwuosobowego na trasie Bobrowniki – Grabów
transport sprzętu oraz uczestników
do realizacji w grupach składających się z min. 4 kajaków
ORGANIZATOR:

Sprawdź datę ważności na odwrocie, następnie skontaktuj się z nami, a przypomnimy Ci o kursie.

UWAGA! Promocja trwa przez cały rok dla kursantów, którzy zapiszą się na kurs do 15 lutego.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych szkoleń? Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami
adminBonus do szkolenia okresowego w 2019 r.
read more

Jak zachować się po stłuczce samochodowej?

Co to znaczy jeździć bezpiecznie? Bezpiecznie jeździć to znaczy nie popełniać własnych błędów i przygotować się na błędy innych. Tylko w ten sposób można uniknąć wypadków drogowych. Oto kilka przydatnych wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy samochodem.

W ostatnich latach wzrosła liczba wypadków samochodowych. Jeżeli kiedykolwiek przytrafił Ci się jakiś wypadek lub stłuczka samochodowa, doskonale zdajesz sobie sprawę z następstw. Nie wiesz jak się zachować, jesteś przerażony. Często też dolegliwości, następstwa wypadku dokuczają już po wydarzeniu. Musisz zapamiętać jak najwięcej szczegółów, aby w razie potrzeby odtworzenie sytuacji było łatwiejsze, np. w razie ewentualnego postępowania sądowego. Pamiętaj jest kilka ważnych etapów, o których należy pamiętać w razie wypadku.

Źródło: interia.pl

Po stłuczce/zderzeniu, jeżeli samochód jest sprawny do jazdy musisz zjechać na pobocze, lub jakieś bezpieczne miejsce, aby przejeżdżające auta nie zderzyły się z Tobą lub Twoim autem.

Jeżeli auto jest w bezpiecznym miejscu, wysiądź i porozmawiaj z kierowcą auta, z którym się zderzyłeś. Ustalcie, kto ponosi winę za zaistniała sytuację. Spisz dane kierowcy: adres, telefon, imię i nazwisko, numer prawa jazdy, firmy ubezpieczeniowej.

Ten kto ponosi winę za stłuczkę powinien spisać własnoręcznie oświadczenie, które będzie ci potrzebne podczas ubiegania się o odszkodowanie. Na oświadczeniu muszą się znaleźć:

– dane osoby kierującej (imię, nazwisko),
– dane właścicieli pojazdów uczestniczących w kolizji,
– dane pojazdów – numery rejestracyjne, firmy ubezpieczeniowe i numery polis,
– data, godzina i miejsce zdarzenia (np. skrzyżowanie ulic…, pasy na ulicy… na przeciwko…, itp)
– uszkodzenia pojazdów (wgięcie na błotniku, pęknięty błotnik, rysy na tylnej klapie itp.) oraz inne szkody (np. uszkodzony towar, który był przewożony)
– okoliczności – należy dokładnie opisać jak doszło do wypadku (np. zagapiłem się i wjechałem w samochód znajdujący się przede mną itp).
– świadkowie zdarzenia (może to być pasażer który z nami jechał lub ze sprawcą kolizji, przechodnie – osoby te powinny się podpisać pod orzeczeniem).
– własnoręczny podpis pod orzeczeniem – podpisuje się sprawca kolizji i poszkodowany.

Jeżeli nie możecie ustalić, kto był sprawcą wypadku niezwłocznie zadzwoń na policję.

Jeżeli masz aparat zrób zdjęcie miejsca wypadku (obszaru wokół, jakichś znaków, które się tam znajdują itp.). Zrób zdjęcie samochodów ze wszystkich 4 stron, numery nadwozi i rejestracyjne.

Zadzwoń na pogotowie, jeżeli jest ktoś poszkodowany, ranny, udziel pierwszej pomocy, jeżeli wiesz jak. Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową w ciągu 24 godzin.

Jeżeli zostałeś jakkolwiek poszkodowany skontaktuj się z prawnikiem, aby dokumenty, które będą przedstawione do firmy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku były prawomocne. Nie zawsze jest potrzeba angażować prawnika, ale musisz być świadom, że sprawy powypadkowe są bardzo ważne, a Ty będąc w stresie po wypadku możesz coś przeoczyć. W takich sytuacjach warto skorzystać z porady i pomocy prawnika.

adminJak zachować się po stłuczce samochodowej?
read more

Jak postępować podczas wypadku samochodowego?

Każdego roku tysiące ludzi są uczestniczą w wypadkach samochodowych. Niektórzy jako sprawcy, inni jako świadkowie, bądź w najgorszym wypadku jako ofiary. Wypadki drogowe to plaga. Częstotliwość ich występowania jest bardzo duża. Od czego to zależy? Jest wiele przyczyn. Możemy do nich zaliczyć brak wyobraźni, chęć popisania się, czy też brak doświadczenia w prowadzeniu pojazdu. Często główną przyczyną kolizji jest alkohol. Kierowcy nie zdają sobie sprawy, że nawet mała ilość alkoholu jest zagrożeniem. Do tego wszystkiego można dodać jakość polskich dróg i w związku z tym nie trudno o wypadek. Najważniejsza jest świadomość reagowania w sytuacji, gdy widzimy, bądź uczestniczymy w wypadku. W poniższym artykule znajdziesz przydatne rady.

Źródło: interia.pl

Po pierwsze, jeśli jesteś kierowcą, nie zapominaj o odpowiednim wyposażeniu samochodu, czyli apteczce oraz trójkącie drogowym. Natomiast jeśli nie jesteś kierowcą, zapamiętaj, że nie należy lekceważyć wypadku. Wiele osób widząc wypadek po prostu idzie dalej, bądź stoi i przygląda się. Nie rób tego. Staraj się pomóc ofiarom, jeśli to tylko możliwe. Przeważnie pomagają osoby odważne, które nie są obojętne wobec życia ludzkiego.

Przejdźmy do meritum. Jeśli jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, widząc wypadek powinniśmy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu. Włącz światła awaryjne. Należy udać się w kierunku uszkodzonego samochodu oraz sprawdzić stan poszkodowanych. Nie zapomnij o apteczce. Zgodnie z polskim prawem kierowca, bądź świadek wypadku ma obowiązek udzielenia pierwszej pomocy. Jak najszybciej należy zadzwonić na pogotowie informując miejscu zdarzenia, powodzie wezwania, stanie i ilości poszkodowanych, danych poszkodowanego (jeśli je znamy) oraz naszych danych. Najlepiej, jeśli wyznaczymy osobę, która ma to zrobić.

Jeśli jedziemy sami, warto poprosić kogoś o ustawienie trójkąta ostrzegawczego (100 metrów od samochodu na autostradzie, 30-50m na drodze w terenie niezabudowanym, zaś w terenie zabudowanym przy lub na samochodzie). Warto również sprawdzić, czy z samochodu nie wycieka paliwo, bądź nie ulatnia się gaz.

Jak sprawdzić stan poszkodowanego? Najpierw sprawdzamy, czy osoba jest przytomna. Możemy to zrobić zadając pytanie „Czy słyszy mnie Pan/Pani?”. Jeśli osoba nie daje znaku życia, należy sprawdzić czy oddycha. Robimy to obserwując ruchy klatki piersiowej, bądź zbliżamy policzek do ust ofiary. Jeśli nie wyczuwamy oddechu, musimy sprawdzić czy osoba ma puls. Jeśli nie, należy przystąpić do akcji reanimacyjnej. Jeśli osoba oddycha, musimy sprawdzić czy nie ma krwotoku. Jeśli krwotok wystąpił, należy go zatamować.

Pamiętajmy, że podczas wypadku nie należy przesuwać różnego rodzaju odłamków, części oderwanych od samochodu. W przeciwnym razie możemy utrudnić policji ustalenie przebiegu wypadku. Do czasu przyjazdu policji miejsce kolizji powinno pozostać w takim stanie, w jakim było bezpośrednio po wypadku.

adminJak postępować podczas wypadku samochodowego?
read more

Jak jeździć bezpiecznie?

Co to znaczy jeździć bezpiecznie? Bezpiecznie jeździć to znaczy nie popełniać własnych błędów i przygotować się na błędy innych. Tylko w ten sposób można uniknąć wypadków drogowych. Oto kilka przydatnych wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy samochodem.

Zanim usiądziesz w samochodzie obejdź go do około i sprawdź czy wszystkie opony są dobrze napompowane. Sprawdź czy działają światła i kierunkowskazy.

Zawsze zachowaj bezpieczną odległość. Nigdy zbytnio nie zbliżaj się do samochodu jadącego przed tobą. Postępuj zgodnie z zasadą by zachować odległość długości samochodu na każde 50km/h prędkości. Odległość tą pomnóż razy dwa lub trzy w niesprzyjających warunkach pogodowych (deszcz, śnieg, lód itp.).

Uważaj na samochody wjeżdżające na twój pas ruchu z sąsiednich pasów. Zwracaj uwagę na ich kierunkowskazy. Pomimo, iż masz pierwszeństwo będąc na swoim pasie i samochód jadący obok powinien ci ustąpić, to musisz zachować ostrożność. Może się zdarzyć, że będziesz znajdować się w jego martwym punkcie i kierowca cię nie zauważy.

Nie koncentruj się tylko nad tym, co znajduje się bezpośrednio przed tobą. Patrz też, co dzieje się dalej przed tobą, dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na reakcję.

Zawsze patrz w lusterka by aby się w pełni orientować, co dzieje się wokół ciebie. Zwracaj uwagę na lekkomyślnych kierowców.

Jeżeli samochód jadący za tobą jest zbyt blisko zwiększ dystansu do samochodu, który jest przed tobą. Zachęcisz tym jadącego za tobą do wyprzedzenia cię, a jeżeli nie będzie to możliwe, to dodatkowa przestrzeń przed tobą umożliwi ci mniej gwałtowne hamowanie, co pozwoli komuś za tobą również bezpiecznie wyhamować, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Ostrzegaj kierowcę, który jedzie za tobą – ty lepiej widzisz to, co dzieje się przed wami niż on. Używaj kierunkowskazów podczas omijania pieszych, rowerzystów czy dużych dziur w nawierzchni.

Obserwuj, co dzieje się na chodnikach i przewiduj zachowania pieszych. Dzieci podczas zabawy mogą wybiec na ulicę bez ostrzeżenia, ludzie mogą wysiadać z pojazdów, jeżeli przy drodze znajduje się parking. Musisz być bardzo ostrożny i zwracać na to uwagę.

Nie skręcaj nagle, beż wcześniejszego ostrzeżenia. Powinieneś wiedzieć gdzie chcesz skręcić i włączyć kierunkowskaz na tyle wcześnie by kierowca za tobą nie musiał hamować w ostatniej chwili. Pamiętaj, by po skręcie sprawdzić, czy kierunkowskaz się wyłączył.

Jeżeli zbyt późno zorientujesz się, że masz skręcić to przejedź dalej i skręć na następnym skrzyżowaniu. Lepiej zawrócić niż stwarzać zagrożenie.

Zwalniaj, gdy zbliżasz się do skrzyżowania, byś mógł swobodnie wyhamować, jeżeli okaże się to konieczne.

Jeżeli wyjeżdżasz z bocznej drogi a samochód na głównej pokazuje kierunkowskaz nie wyjeżdżaj, dopóki nie zobaczysz, że zwalnia. Być może kierowca zapomniał wyłączyć kierunkowskaz lub włączył go przez przypadek. Lepiej poczekać chwilę dłużej i wyjechać bezpiecznie.

Widzisz, że na skrzyżowaniu jest zielone światło, a ty masz do niego jeszcze kawałek zwolnij. W takiej sytuacji powinieneś założyć, że za chwilę włączy się czerwone.

Przyspieszanie na pomarańczowym świetle może bardzo łatwo doprowadzić do kolizji, jeżeli nie zdążysz przejechać zanim inne samochody ruszą. Z tego powodu nigdy nie dodawaj gazu, gdy zobaczysz zmieniające się światło, spokojnie dojedź do skrzyżowania i poczekaj na zielone.

Gdy zapala się zielone światło nie ruszaj jak oparzony, spójrz na przejście – bywa, że dzieci lub ludzie starsi nie zdążą przejść w czasie jednej zmiany świateł. Poczekaj spokojnie, aż zejdą z jezdni i dopiero ruszaj.

Przyspieszaj stopniowo. Nie rozpędzaj się w sekundzie po zmianie światła, ponieważ samochód przed tobą może niespodziewanie zahamować i ty nie zdążysz wyhamować.

Zwalniaj na skrzyżowaniach i staraj się przewidzieć, co będą robić inne samochody. Bierz pod uwagę to, że coś może nagle wyjechać z drogi podporządkowanej, lub kierowca przed tobą nagle skręci bez ostrzeżenia.

Bądź bardzo ostrożny na nawrotkach i przed wjechaniem na rondo. Zwykle jest tak, że zamiast patrzeć na samochód przed nami, patrzymy na drogę i jak jest wolna to ruszamy – przyjmujemy, że skoro droga wolna to kierowca przed nami rusza. Jednak czasami kierowca się zagapi i nie ruszy, a czasami ruszy i gwałtownie zahamuje, bez przyczyny (zdarza się to niektórym, nawet jak mają wolną drogę). Jeśli się zagapisz to wjedziesz mu w tył.

Zwolnij przed zakrętem i przyspieszaj stopniowo po jego minięciu.

Zawsze stosuj się do znaków i oznaczeń drogowych.

Nie zakładaj, że wszyscy przestrzegają przepisów i jedź ostrożnie. Jak wiesz, na drogach jest coraz więcej piratów i bardzo wiele niedoświadczonych kierowców.

adminJak jeździć bezpiecznie?
read more